Szkoła Pamięta 2021

"Szkoła Pamięta 2021"

Po raz drugi nasza szkoła  uczestniczy w akcji Ministerstwa Edukacji  i Nauki

"Szkoła pamięta".

W ramach tego projektu podjęliśmy następujące działania:

- 27 października klasy 8a i 8b z wychowawcami  udali się pod Pomnik Pamięci Żołnierzy Armii  Krajowej, który znajduje się na cmentarzu przy  ulicy Pszczelej na Błoniach. Uczniowie uporządkowali miejsce wokół pomnika i zapalili znicze.

- uczniowie klasy 8c uporządkowali bezimienny i opuszczony grób w Cygańskim Lesie.

- w szkole została wykonana w kąciku patriotycznym gazetka " Polegli na obcej ziemi",
która  przedstawia  miejsca spoczynku polskich żołnierzy poległych na różnych frontach wojennych

- na lekcjach plastyki uczniowie wykonują prace nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych

Nasza szkoła już od wielu lat sprawuje opiekę nad wybranymi miejscami pamięci narodowej.
Obok Pomnika Żołnierzy Armii Krajowej jest to także tablica pamiątkowa poświęcona druhowi Mieczysławowi Piekiełko przy ulicy gen. Maczka.
W tych miejscach 10 listopada będziemy pełnić wartę honorową.