Szkoła Pamięta 2022

27-10-2022 21:17 Samorząd Szkoły

Już po raz kolejny przystąpiliśmy do projektu "SZKOŁA PAMIĘTA 2022"

Działania, które zostały podjęte przez szkolę to:

1. Odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci w naszej dzielnicy i poznanie historii z nimi związanych:

a) obelisk druha Mieczysława Piekiełki

b) Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej

2. Uporządkowanie bezimiennej mogiły w Cygańskim Lesie

3. Przygotowanie gazetki ściennej na temat losów Polaków spoczywających na różnych cmentarzach Europy

4. Prace plastyczne na temat tradycji świąt zadusznych

5. Lekcje historii i języka polskiego na temat pamiątek rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie

6. Zbieranie przez uczniów informacji o losach członków swojej rodziny i ich udziału w ważnych wydarzeniach historycznych..