Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Turniej Wiedzy o MiastachW nawiązaniu do Światowego Dnia Miast 27 października w naszej szkole
odbył się Szkolny Turniej  Wiedzy o Miastach.
Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów z klas od 3 do 8 .

Turniej został podzielony na trzy etapy. W pierwszym, uczestnicy starali się rozpoznać na wyświetlanych slajdach znane i charakterystyczne miejsca w naszym mieście np. Teatr Polski, Park J. Słowackiego, Plac Chrobrego, Teatr Banialuka, czy też miejsca leżące na obrzeżach miasta np. Schronisko na Koziej Górze lub Zaporę Wodną w  Wapienicy.

W drugim etapie turnieju, również należało rozpoznać miasto poprzez charakterystyczne dla niego miejsce, ale już w skali całej Polski.

Finał zapowiadał się pasjonująco ponieważ różnice punktowe były minimalne. Ostatnia konkurencja polegała na rozpoznaniu miasta w oparciu o produkt spożywczy typu : baton, cukierki,  czekolada, dżem, mleko, ciastka, paluszki, woda mineralna itp. Identyfikacja produktów nie była łatwa ,gdyż nazwy zakładów były przysłonięte naklejkami. Trzeba przyznać, że rywalizacja była zacięta.

 Ostatecznie zwyciężyli:

I miejsce

Oskar Czapla  z klasy 8 a

II miejsce

Marta Zachara  z klasy 8 b

III miejsce

Malwina Wyrwicz  z klasy 5 a

Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i duże zaangażowanie.

Zespół świetlicy