Tydzień dla Ziemi

W naszej szkole , w dniach 20- 26. O4 obchodziliśmy „Tydzień dla Ziemi”.

W czwartek, wyruszyliśmy na Dębowiec. Rozpoczęliśmy to wydarzenie krótkim apelem na sali gimnastycznej
i energicznym odśpiewaniem Eko-Rocka przez czwartoklasistów.

W schronisku nasi uczniowie miło i aktywnie spędzali czas. Po upieczeniu kiełbasek, bawili się na placu zabaw oraz uczestniczyli w międzyklasowych ekorozgrywkach. Wszystkie klasy za swoje zaangażowanie zostały nagrodzone słodkościami. Żegnając się ze schroniskiem, i zmierzając do szkoły nasi uczniowie porządkowali pobliski teren.

Kolejnego dnia, uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w teście wiedzy o ekologii. W szkole odbył się również kiermasz zdrowej żywności, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

W poniedziałek przyszedł czas na poszerzenie wiedzy przez uczniów- klasy wykonały plakaty na tematy związane z ochroną środowiska, efekt cieplarniany czy zasady „zero waste” nie stanowią już dla nas tajemnicy. Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie na wykonanie zabawki z recyklingu. Zachwyciła nas wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów.

Po wysiłku, przyszedł czas na zabawę- uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie we własnoręcznie przygotowanej fotobudce.

Na zakończenie naszych tygodniowych zmagań, wyłoniliśmy zwycięzców konkursów wiedzy o ekologii
i zabawkę z surowców wtórnych.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji..