Uroczyste obchody Święta Niepodległości w klasach 1-3

13-11-2019 15:28 Samorząd Szkoły

13 listopada w naszej szkole odbył się Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klas 1-3, przygotowany przez Mały Samorząd pod opieką pani Baranowskiej i Żyły. Wszyscy uczniowie zebrali się w przystrojonej na biało-czerwono świetlicy. Uczniów powitała Pani Dyrektor, wspominając jak ważnym dla wszystkich Polaków jest święto 11 listopada. Życzyła dzieciom, aby zawsze pamiętali, by godnie reprezentować swój kraj.

Każda z klas zaprezentowała inną pieśń patriotyczną, często wzbogacając ją ruchem lub instrumentami. Mieliśmy okazję gościć Pana Grzegorza, który wiele lat temu prowadził dla naszych uczniów zajęcia rytmiki. Dziś uświetnił naszą uroczystość przygrywając na akordeonie.

Koncert prowadzili uczniowie klasy 3b, przypominając jak ważną rolę w dziejach Polski odgrywały pieśni patriotyczne i zawsze towarzyszyły Polakom w trudnych i ciężkich czasach niewoli.

Klasy zaprezentowały znane pieśni takie jak: "Płynie Wisła, płynie ",  "Przybyli Ułani", "Szara piechota", "O mój rozmarynie", "Co to jest niepodległość", "Moja Ojczyzna"

Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Piękna nasza Polska cała".

Laureaci 1miejsca:

Maks - 1a, Julia- 1b, Maks - 2a, Kora - 2b, Krzysztof - 3a, Zofia - 3a, Maria - 3b

Laureaci 2 miejsca

Kacper- 1a, Lena- 1b, Nadia -2a, Natalia- 2b, Klaudi- 3a, Jan- 3a, Julia - 3b

Laureaci 3 miejsca

Nadia - 1a, Maks- 1b, Przemysłw - 2a, Bartosz -2b, Laura -3a, Mateusz-3a, Maria - 3b

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały słodki upominek.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.