Przejdź do treści Przejdź do menu

W świecie zwierząt


Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.Każdy z uczniów pamięta,

że trzeba chronić zwierzęta

i całą naszą przyrodę ,

by dbać o Ziemi urodę.


Wykorzystując na plastyce surowce wtórne

dajemy im nowe życie - powtórnie.


Dzisiaj 
z płyt CD zrobiliśmy pandy,

misie - przez dzieci ulubione,

które są wszystkim dobrze znane

jako gatunki zagrożone!Światowy Dzień Zwierząt to świetna okazja do tego, aby poznać dokładniej wybrane gatunki „braci mniejszych”. Uczniowie klasy 1a, przy okazji poznawania litery „u” jak „ul” dowiedzieli się, jak ważne dla człowieka są pszczoły; małe, ale pracowite owady, od których tak wiele zależy. Była projekcja filmu edukacyjnego, ciekawostki oraz praca techniczna. Mamy nadzieję, że pszczółki to docenią:)O zwierzętach, ich potrzebach i zwyczajach powinniśmy pamiętać nie tylko z okazji Dnia Zwierząt, ale zawsze.  Wiedzą o tym uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach świetlicowych,  prowadzonych przez Panie D.Hajduk i E.Pawłowską. Na warsztatach poznają tajemnice zwierząt, jak przygotowują się one do zimy, ktore i w jaki sposób spędzają zimę u nas, w Polsce. 

Zapoznają się także z ciekawostkami, np. czym się różni hibernacja od snu zimowego,  czy zaskroniec to wąż,  czy żaba to gad czy plaz i na czym polega różnica...