Warta honorowa z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

09-11-2019 17:40 Samorząd SzkołyOd kilku lat nasza szkoła sprawuje opiekę nad miejscami pamięci narodowej w naszym mieście. Jest to Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej na cmentarzu przy ul. Startowej oraz obelisk poświęcony zamordowanemu przez hitlerowców we wrześniu 1939r. druhowi Mieczysławowi Piekiełko, zlokalizowany przy ul. gen. Maczka. Kilka razy w roku - z okazji świąt i rocznic historycznych udajemy się tam z kwiatami i zniczami, ale też wykonujemy w tych miejscach różne prace porządkowe. 

W dniu 9 listopada uczniowie z naszej szkoły pełnili wartę honorową przy tych dwóch pomnikach. Warta była pełniona w czasie gdy delegacje bielskich władz samorządowych i służb mundurowych składały kwiaty z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jedna grupa pełniła wartę honorową pod Pomnikiem Żołnierzy AK na cmentarzu przy Błoniach - byli to uczniowie klasy 8b z Panią K. Żołnierską.

Delegacja uczniów klasy 6b, 6c, 7b i 8a pod opieką Pani A. Janoty byli pod Pomnikiem druha M. Piekiełki przy ul. gen. Maczka.