Wiosna w poezji:)

26-04-2020 19:47 Twórczość dziecięca

Nie tylko my

Czytamy - Bóg tak umiłował świat...

a więc nie tylko ludzi

ale i pliszkę

odymioną pszczołę

jeża eleganta wprost spod igły

nawet muła ni to ni owo

bo ani to koń ani osioł

(żal że go człowiek stwarzał

żyje jak kawaler co się nie rozmnaża)

gruszę co kwitnie zaraz przed jabłonią

liście konwalii prawie bez ogonka

cielę co za matką się wlecze

a my tak czulimy się do Boga

jakby On miał nas tylko kochać na świecie

Autor: ks. Jan Twardowski

Budząca się  z zimowego snu natura pobudza do tworzenia.
Większość  utworów o tematyce wiosennej opiera się na optymizmie i radości życia. Bądźmy dobrzy dla siebie i wszystkich stworzeń na ziemi, bo przecież jesteśmy tu „Nie tylko my”, jak mówi patron naszej szkoły, Ksiądz Jan Twardowski.

Uczniowie trzeciej klasy w swoich wierszach pokazują jak widzą przyrodę, świat i wiosnę.

Oto ich poezja, podziwiajmy młode talenty literackie.