Przejdź do treści Przejdź do menu

Wrześniowe sprawy klasowe

11-09-2020 10:05 Mały Samorząd UczniowskiJak co roku, początkiem września, w klasach młodszych odbyły się wybory do Samorządu Klasowego. Oto wyniki głosowania wśród trzecioklasistów. 


 


Po głębokim namyśle, kto najlepiej wywiąże się z funkcji Przewodniczącego i Zastępcy, każdy z uczniów klasy oddał swój głos na wybranego  kandydata. W wyniku tajnego głosowania, po rzetelnym przeliczeniu głosów, zostały wyłonione Trójki klasowe.17 września odbyły się wybory do samorządu klasowego w  2b. Najpierw dzieci podały cechy, którymi powinien charakteryzować się przewodniczący klasy. Następnie podano 6 kandydatur. Potem odbyło się tajne głosowanie, w którym uczniowie wybrali swoich przedstawicieli. Wygrali: Lena, Kinga, Jerzy.


Tak głosowali uczniowie 2a.Każda z klas młodszych opracowała także Kodeks Klasowy, obejmujący zasady zachowania w szkole i klasie.