WYCIECZKA KLAS 1A i 1B DO NAWIŚLAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

13 maja klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego
w Wygiełzowie. Co ciekawego można tam zobaczyć? Są tam cenne zabytki budownictwa drewnianego. W malowniczym terenie znajdują się zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. W skansenie uczniowie dowiedzieli się jak dawniej mieszkali ludzie na wsi, jak wyglądały domy bogatych i biednych chłopów. Zasiedli również w ławkach starej szkoły.

Na terenie skansenu są organizowane zajęcia plastyczne. Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach „Na szkle malowane”. Dowiedzieli się jak powinno wykonywać się obrazy na szkle, a także samodzielnie namalowali piękne bukiety kwiatowe. Obrazki zostały staranne zapakowane przez panią instruktorkę, aby nie zniszczyły się w drodze powrotnej do Bielska.

Po trudach zwiedzania i malowania nastąpił najbardziej wyczekiwany punkt wycieczki – piknik.
Za zgodą pracowników Parku Krajobrazowego dzieci rozłożyły swoje koce i kocyki w tym pięknym otoczeniu. Każdy miał jakieś smakołyki, którymi dzielił się z innymi. Były wesołe zabawy, żarty
i śmiechy:) Niestety trzeba było wracać do Bielska.

Wycieczkę wszyscy będą wspominać bardzo długo. Świetnie się udała dzięki pięknej pogodzie, ogromnemu zaangażowaniu rodziców pełniących rolę opiekunów oraz wszystkim uczestnikom,
którzy zachowywali się kulturalnie i przestrzegali ustalonych zasad.

A o tym jak ciekawie dzieci spędziły czas można przekonać się przeglądając nasze zdjęcia.