Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wycieczka klasy 2a do ZOO oraz PLANETARIUM

W środę 18 października uczniowie klasy 2a pojechali na wycieczkę do Wojewódzkiego Parku Kultury
i Wypoczynku w Chorzowie. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Dzięki wspaniałej, słonecznej  pogodzie, można było podziwiać bardzo wiele egzotycznych zwierząt.  W jesiennym słońcu wygrzewały się: żyrafy, słonie, lwy, wielbłądy, nosorożce, antylopy i wiele innych zwierzaków. Szczególny entuzjazm wzbudziły sympatyczne pingwiny
oraz zabawne małpy, popisujące się karkołomnymi ewolucjami na rozwieszonych linach.

Wyjątkową atrakcją był wstęp do nowego pawilonu, ze strefą lasu deszczowego Ameryki Południowej. W tej prawdziwej tropikalnej dżungli królowały olbrzymie palmy. Wśród nich w terrariach zadomowiły się: mrówkojady ariranie, wyjce, kilkanaście gatunków gadów i płazów oraz kilka gatunków pazurkowców. Aby ułatwić obserwację zwierząt żerujących w koronach drzew, ścieżka zwiedzania została zbudowana również jako zawieszony pod dachem pomost obserwacyjny, przebiegający
przez całą długość pomieszczenia.

Po tym ekscytującym spacerze, kolejnych i niezapomnianych wrażeń, dostarczył wszystkim seans
w Śląskim Planetarium,
największym i najstarszym planetarium i obserwatorium astronomicznym
w Polsce. Można było poznać ciekawostki związane z gwiezdnymi konstelacjami październikowego nieba i poczuć się jak prawdziwy zdobywca kosmosu.

W drugiej części odbyła się trójwymiarowa projekcja edukacyjna „Jesteśmy Gwiazdami”.
Co było na początku? Jak powstało życie? Na czym polega ewolucja gwiazd? Podczas oglądania seansu można było poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

To był bardzo pouczający i niezwykle intensywny dzień. Wszyscy uczniowie zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wracali po południu do domu. A co ciekawe, w autokarze przybyło w drodze powrotnej wielu niespodziewanych pasażerów. To zakupione w zoo sympatyczne pluszaczki: węże, pingwiny, małpki, papugi, a nawet sympatyczna kapibara.
Będą one jeszcze długo przypominać drugoklasistom tę fantastyczną wyprawę.

Na fotorelację zapraszamy do galerii..