WYCIECZKA SZKOLNA KL. 3 B

We wrześniu 2021 roku uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Pszczyny zwanej Perłą Księżnej Daisy. Nie spodziewali się ile atrakcji na nich czeka. Zaopatrzeni w plecaki i mnóstwo pozytywnej energii wyruszyli pociągiem ze stacji Bielsko-Biała Leszczyny.

Uczestnicy wycieczki spotkali się z pszczyńskim rzecznikiem prasowym, aby posłuchać śląskiej godki. Poznali historię miasta i ciekawe miejsca do łobaczenia (zobaczenia).

Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej, czyli historia w drewnie zapisana to pierwsze z miejsc jakie mogli łobaczyć. Dowiedzieli się jak wyglądało życie ludzi w XVIII i XIX wieku.

Pokazowa Zagroda Żubrów to kolejny punkt w planie wycieczki. Grupie towarzyszyła pani przewodnik, która prawiła (opowiadała) o zwyczajach żubrów, muflonów, jeleni, saren, danieli, lisów, borsuków
i wielu innych mieszkańców obiektu.

Na szlus (koniec) z uczestnikami wycieczki spotkał się burmistrz Pszczyny, pan Dariusz Skobol,
który prawił (opowiadał) o historii Zamku Pszczyńskiego zwanego polskim Wersalem oraz Księżnej Daisy von Pless. Szkoloki (uczniowie) zapewnili go, że jeszcze wrócą w to piękne miejsce, tym razem
z rodzicami.

Niestety wycieczka dobiegła końca i trzeba było gzuć (pędzić) na sznelcug (pociąg). Z łebami (głowami) pełnymi nowych wiadomości wrócili więc do doma (domu).