Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

WYJAZD EDUKACYJNY DO AUSCHWITZ BIRKENAU

"Aby zło zatriumfowało wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"

                                                                                           Edmund Burke

   27 kwietnia 2023 r klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau. Celem tego wyjazdu było budowanie świadomości patriotycznej i narodowej uczniów, wskazanie niszczącej siły totalitaryzmu, a także uwrażliwianie młodych ludzi na wszelkie przejawy nienawiści i zła.

   W KL Auschwitz - największym z niemieckich nazistowskich obozów zagłady - życie straciło ponad 1 milion ludzi. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od bramy z napisem "Arbeit macht frei" - uczniowie obejrzeli stałą wystawę prezentowaną na terenie obozu Auschwitz. Następnie udaliśmy się do obozu Birkenau gdzie obejrzeliśmy ruiny komór gazowych i krematorium, baraki, w których mieszkali więźniowie.

  Była to wyjątkowa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach z czasów wojny.