Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wyjazd klasy 3 a na Warsztaty LEGO Mindstorm

W piątek 13 maja 2022 r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach z programowania LEGO Mindstorm.

Uczestnicy w formie zabawy, poprzez budowanie z klocków LEGO oraz naukę programowania w języku Scratch, poznali podstawy robotyki. Zajęcia składały się z bloków obejmujących wybrane zagadnienia
z tej dziedziny.
W każdej sekcji można było zbudować robota, a następnie rozbudować go o kolejne czujniki i moduły. Na koniec wszyscy zaprogramowali działanie swoich konstrukcji według podanych wskazówek.

Było mnóstwo zabawy, ale też można się było wiele nauczyć.