Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

107 rocznica urodzin Księdza Jana Twardowskiego

01-06-2022 16:02 Samorząd Szkoły

107 lat temu urodził się ksiądz Jan Twardowski- duszpasterz i poeta, patron naszej szkoły.

Warto pamiętać, że właśnie w Dniu Dziecka (1 czerwca) przypada rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego (1915 – 2006) – poety, który nigdy nie utracił dziecięcej ciekawości, Kawalera Orderu Uśmiechu, autora pięknych, mądrych wierszy, a wśród nich tego najsławniejszego:

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje (…)”