Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

15 IX - DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

…………………………………………………………............……............………….

………...….15 IX - DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3………….....

……………………………………………………………………........................…….

Czy wiecie skąd się wzięło Święto Kropki?

Wszystko zaczęło się od  amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” – „Kropka”.  Książka przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie.
Kropka zmienia  świat dziewczynki - zaczyna wierzyć w swoje możliwości i talenty. Kropka od tej  pory jest symbolem zdolności, pasji, rozwiniętych skrzydeł…

Kropka z książeczki o Vashti stała się też pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji
Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest on obchodzony 15 września od 2008 roku.

Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. W naszej szkole wierzymy, że każde dziecko ma jakiś talent. Codziennie skupiamy się na rzeczach, w których nasi uczniowie są dobrzy,
ale także na tym, by mogli odnaleźć rzeczy, które polubią, których wykonywanie będzie sprawiało radość.

15 września w naszej szkole kropki królowały nie tylko jako element dekoracyjny strojów, ale również pojawiły się na policzkach, nosach a nawet rękach😊dzieci.

W galerii możecie zobaczyć wyniki kreatywnych zabaw w szkole, a także na podwórku.