Przejdź do treści Przejdź do menu

5 maja- Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

05-05-2022 20:00

Tak samo jak my kochają , bawią się, płaczą, cierpią i nieustannie pokonują swoje słabości..
Chcą pracować, rozwijać się, czuć się potrzebni i wartościowi. Jednakże w życiu codziennym jest im znacznie trudniej to osiągnąć. Potrzebują pomocy, wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia.

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
oraz Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ma na celu zmianę stereotypów na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie, ale i pokazanie społeczeństwu, że są oni wśród nas i mają takie same prawa.

Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka. Naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach. 

Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.
Pamiętajmy, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka, że naszym najważniejszym zadaniem jest budowanie społeczeństwa wolnego od wszelkich przejawów dyskryminacji. Każdy z nas ma prawo by godnie żyć. A godnie żyć, to cieszyć się wszystkim, co nas otacza, rozumieć bodźce, które pochodzą z zewnątrz otoczenia, funkcjonować w społeczeństwie na równych prawach.

Więcej informacji znajdziesz na: http://ngo.leszno.pl/5_maja_Dzien_Godnosci_Osob_z_Niepelnosprawnoscia_Intelektualna.html

Leszczyńskie NGO.