APEL MAŁEGO SAMORZĄDU

03-10-2023 18:24 Mały Samorząd Uczniowski

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W poniedziałek 2 października na sali gimnastycznej zgromadziły się wszystkie klasy młodsze.
Klasa 3a i 3b przygotowały apel na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze znają zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, ale zawsze warto sobie przypomnieć to,
co najważniejsze dla naszego zdrowia i życia.

Uczniowie klas trzecich zaprezentowali wierszyki, scenki oraz piosenki, dzięki którym łatwo zapamiętać podstawowe zasady ruchu drogowego. Każdy z nas powinien mieć zawsze w pamięci przynajmniej pierwszy fragment wiersza Wandy Chotomskiej.

„Gdy zamierzasz przejść ulicę”

Gdy zamierzasz przejść ulicę

1. Na chodniku przystań bokiem.
  2. Popatrz w lewo bystrym okiem.
  3. Skieruj w prawo wzrok sokoli.
  4. Znów na lewo spójrz powoli.
  5. Jezdnia wolna - wiec swobodnie mogą
     przez nią przejść przechodnie

W naszej galerii można zobaczyć jak wspaniale nasi trzecioklasiści przygotowali się, aby przypomnieć swoim młodszym kolegom nie tylko zasady przechodzenia przez jezdnię, ale również co oznaczają kolory i kształty znaków drogowych oraz w jaki sposób nosić odblaski.
Na zakończenie apelu odbył się pokaz „odblaskowej mody”
😊