Przejdź do treści Przejdź do menu

Bezpieczna droga do szkoły!

12-09-2020 10:26 Mały Samorząd Uczniowski


"Repetitio est mater studiorum"

(Powtarzanie jest matką wiedzy)


Wszyscy uczniowie naszej szkoły doskonale znają zasady właściwego i bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Jednak zgodnie z łacińskim przysłowiem, często na zajęciach na ten temat rozmawiamy.
Uczniowie swoją wiedzę prezentują w formie plastyczno-technicznej, literackiej lub  muzycznej.


Rymowanki o znakach drogowych - tutaj


Problem bezpieczeństwa omawiany jest także podczas zajęć świetlicowych.

Aby czuć się w pełni bezpiecznie na drodze powinniśmy znać zasady udzielania pierwszej pomocy. Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, które obchodzimy 12 września, pierwszaki dowiedziały się o tym, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach, kiedy zagrożone jest życie ludzkie.