Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Bielsko-Biała chroni klimat

Uczniowie klas młodszych naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji kampanii edukacyjnej  
„Bielsko-Biała chroni klimat”, prowadzonej przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. W tym roku motywem przewodnim są „Eko-wędrówki Dżulki”, a tej jesieni "Dżulka szanuje energię i chroni klimat ".
Główne zadanie kampanii to zainteresowanie uczniów tematyką zrównoważonego rozwoju, oszczędzania energii, ochrony klimatu i gospodarki odpadami. Ważną rolą prowadzonych działań
jest także kształtowanie świadomości młodych Bielszczan na temat różnorodności  fauny i flory najbliższej okolicy, jak również propagowanie postaw proekologicznych.

Położenie naszej szkoły znacznie ułatwia realizację zadań kampanii edukacyjnej. Tuż za płotem naszej placówki jest Cygański Las, w którym wyznaczono ścieżki oraz obiekty przyrodnicze.
To miejsce znane i chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, ale również wielu turystów. Uczniowie naszej szkoły są częstymi gośćmi tego pięknego zakątka Bielska- Białej.

Uczniowie klasy 2a i 2b korzystając z pięknej jesiennej pogody odwiedzili ścieżkę ekologiczną.
W czasie wycieczki dowiedzieli się jak należy zachować się w lesie, jakie zwierzęta można zobaczyć
i usłyszeć. W czasie spaceru zbierali kolorowe liście, porównywali korę drzew liściastych
i iglastych, dowiedzieli się jakie drzewa najczęściej rosną w tej okolicy. Po przyjściu do szkoły zebrane materiały przyrodnicze wykorzystali do wykonania prac plastycznych. Klasa 2a wymyśliła, jakie stworki mogą powstać ze zwykłych liści, a klasa 2b przemieniła klasę w salon fryzjerski, w którym na głowach narysowanych manekinów powstały „liściowe fryzury”. Pomysłom nie było końca.

Kolejną jesienną wycieczką w ramach projektu były międzyklasowe podchody leśne. Brały w niej udział klasy 2a i 2b. Pierwsza do lasu wyruszyła klasa 2a, która dla swych kolegów z równorzędnej klasy przygotowała zadania przyrodnicze dotyczące zwierząt i roślin leśnych. Zadania zamknięte były w kopertach, które dzieci zostawiały w wybranych leśnych skrytkach. Oczywiście były też umówione znaki pozwalające klasie 2b dotrzeć do tych skrytek. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie nie mieli najmniejszego problemu z rozwiązaniem przyrodniczych zadań. Na ostatnim etapie zabawy klasa 2a ukryła się w wybranym miejscu, ale klasa 2b bez problemu odkryła tą kryjówkę. Dzieci wspólnie znalazły skarb ukryty w krzewach, którym były cukierki😊

Teraz pogoda już nie sprzyja leśnym wyprawom, ale gdy spadnie śnieg na pewno pójdziemy szukać tropów zwierząt i zrobimy leśne rzeźby ze śniegu.