Przejdź do treści Przejdź do menu

Bielsko-Biała chroni klimat


„Wędrówki z Dżulką”, w ramach projektu „Bielsko – Biała chroni klimat”, rozpoczęła klasa 5b odwiedzając jesienią ścieżkę ekologiczną przy ul. Pocztowej. Uczniowie polubili miejsce, w którym można, oglądając barwne tablice edukacyjne, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zwierzętach
i zjawiskach przyrodniczych, przejść ścieżką imitującą tropy dzika oraz oczywiście odpocząć.
Z gałązek, liści, szyszek i innych „przyrodniczych znalezisk” powstały jesienne prace i kompozycje.

Ścieżkę przy ul. Pocztowej odwiedzili również uczniowie klasy 5a. W mroźny, jesienny dzień, łapiąc promienie słońca, dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Panią Katarzynę Olek. Uczniowie, wspaniale spędzając czas, sprawdzili swoją wiedzę na temat segregacji odpadów.
Z uśmiechami na twarzy dali się ponieść wesołej zabawie z chustą animacyjną oraz prowadzili zacięte dyskusje, umieszczając właściwe „odpady” w oznakowanych pojemnikach. Dzieci podziwiały również kolorowe i 
ciekawe elementy ścieżki edukacyjnej, które sprawiły, że Nasza „lekcja w krajobrazie”
była bardzo pouczająca.