Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

„Bielsko – Biała chroni klimat”– wyjście klas drugich na wystawę EkoEksperymentarium – Punkt 11

27-03-2023 20:49 Mały Samorząd Uczniowski


Klasy 2a i 2b w ramach realizowanego projektu „Bielsko – Biała chroni klimat”
wybrały się do centrum Bielska- Białej na ulicę 11 Listopada, gdzie mieści się Punkt 11, czyli miejsce wyjątkowe w naszym mieście. Można tam  zobaczyć ciekawą wystawę EkoEksperyentarium. Jest ona zachętą do tego,
aby oszczędzać wodę, energię, segregować odpady czyli być eko, nie tylko od święta, ale na co dzień.

Wystawa to mini mieszkanie: sypialnia, kuchnia, łazienka. W każdym z tych pomieszczeń możemy
się dowiedzieć czegoś nowego, lub też utrwalić naszą wiedzę. W salonie szukamy sposobów na oszczędzanie energii, w łazience dbamy o każdą kroplę wody, w kuchni dzielimy się sposobami na gotowanie zero waste a w sypialni przeglądamy rzeczy i zastanawiamy nad tym, dlaczego warto mieć mniej.

Wszystkie te wiadomości i umiejętności zdobywamy poprzez działanie – ciekawe zajęcia prowadzone przez animatorów. Eksperymentujemy i sprawdzamy, jak małymi krokami możemy ratować świat.

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymuje prezent – niemapę Bielska- BiałejCo to takiego? Niemapa to seria nietypowych przewodników, które za pomocą zabawnych ilustracji i gotowych propozycji wycieczek przedstawiają ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę Bielska- Białej.

 

 

 

Wycieczka do centrum miasta to również doskonały moment na poznanie historii naszego miasta.
W tę historię wpisały się również filmy dla dzieci tworzone w bielskim Studio Filmów Rysunkowych.
W trakcie spaceru po Bielsku – Białej dzieci mogły zobaczyć najsympatyczniejszych bohaterów kreskówek, a nawet wsiąść do samochodu profesora Baltazara Gąbki😊 i schronić się pod płaszczem Don Pedra de Pommidore – szpiega z Krainy Deszczowców.

Emocji było wiele, radości i wrażeń, pomimo tego, że  pogoda jeszcze wczesnowiosenna i nie zawsze zachęca do spacerów. Jedno jest pewne – nasze miasto Bielsko – Biała to wspaniałe miejsce
do spacerów, wypoczynku w górach, wycieczek rowerowych (wszystkie te ciekawe miejsca znajdziemy na niemapie) Musimy jednak dbać o nie każdego dnia, aby takim pozostało.
Bądźmy więc EKO!