Czytam, bo lubię:)

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Miesiąc kwiecień jest wyjątkowy dla wszystkich miłośników książek.

2 kwietnia przypada rocznica urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, kiedy bardziej niż zwykle wspieramy czytanie najmłodszym i celebrowanie zwyczaju wspólnej lektury.

Aby rozpowszechniać literaturę dla najmłodszych czytelników, w 1967 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Co roku gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była nim w 1979 roku.

23 kwietnia natomiast przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji organizowane są liczne kiermasze, spotkania autorskie i imprezy.

Uczniowie naszej szkoły kochają czytać książki. Pragną z całych sił zachęcić wszystkich do czytania. Prezentują więc  recenzje przeczytanych przez siebie lektur.

Oto one: