Dni Otwarte 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego

04-10-2019 7:25 Samorząd Szkoły

4 października 2019 roku odbył się Dzień Otwarty 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. W tym święcie wśród licznie zaproszonych gości, uczniów bielskich szkół i przedszkoli wzięli udział także uczniowie klasy 8 a i 8 b z naszej szkoły. Uczniowie zwiedzili bazę szkoleniową jednostki, mieli okazję zapoznać się z wojskowym sprzętem i podziwiali skoki spadochronowe. Obejrzeli wojskową defiladę i wzięli udział w uroczystym apelu, w czasie którego przypomniano historię bielskiej jednostki, wspominano poległych żołnierzy i wręczono odznaczenia i medale.

Nasze wyjście odbyło się w ramach realizowanego w szkole Programu Doradztwa Zawodowego, ponieważ co roku klasy mundurowe, które funkcjonują w naszym mieście cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.