Przejdź do treści Przejdź do menu

Dzień BIAŁY jak śnieg

23-01-2021 15:34 Mały Samorząd Uczniowski

„Dzień biały jak śnieg” w klasach 1-3

 

Czy wam nie przyszło nigdy do głowy,

Że śnieg powinien być kolorowy?

Albo zielony,

Albo czerwony,

Liliowy

Albo beż.

Śnieg ten lepiłoby się wspaniale,

A bałwan biały nie byłby, ale

Albo zielony,

Albo czerwony,

Liliowy

Albo beż.

Śnieżki tak samo w zimowej porze

Byłyby wtedy w jakimś kolorze.

Albo zielone,

Albo czerwone,

Liliowe

Albo beż.

Bardzo kolory by się przydały,

A tu tymczasem wciąż pada biały,

Biały, bielutki,

Miękki, mięciutki,

Świeży, świeżutki śnieg.


Ludwik Jerzy Kern

 

Po dniu „Żółtym jak słońce” i „Granatowym jak grudniowe niebo”, nadszedł czas na „Dzień biały jak śnieg”. Nie inaczej, jak tylko na ślizgawce, tocząc śniegowe kule oraz lepiąc bałwany mogliśmy go wyróżnić wśród innych styczniowych dni. Przyroda przyszła nam z pomocą przykrywając świat bajkową śniegową czapką.

Wszystkie klasy wyruszyły więc na śniegowe harce wokół szkoły. Nie było końca wesołym okrzykom radości, bo już dawno nie mieliśmy takiej wspaniałej okazji do zabaw białym puchem. Niektóre dzieci przyniosły plastikowe ślizgi, aby pozjeżdżać na szkolnej górce, inne z wielkim zapałem toczyły wielkie śniegowe kule. Czasami udawało się położyć jedną na drugiej i powstawały piękne bałwany, ale często zabawa w toczenie była taka fajna, że okazywało się iż kula jest  ogromna i sama w sobie staje się figurą śniegową.

Chyba nie prędko uda się powtórzyć ten radosny czas zimowych zabaw, bo niestety temperatura już rośnie, a bielutki, zwiewny puszek  zamienia się w śniegowe błoto.

Zawsze możemy jednak powspominać ten zimowy czas oglądając zdjęcia.


Ależ było wspaniale!!! Poniżej śnieżna, biała zima  w malarskiej odsłonie, przedstawiona przez uczniów klasy 3a.