DZIEŃ CZERWONY W KLASACH 1-3

Bo miłość każdego

Do siebie dziś woła

Autor: Agata Dziechciarczyk

14 lutego kolor czerwony królował w klasach młodszych. Jak zawsze dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały swoje  stroje: czerwone sukienki, spódniczki, bluzy , bluzki, koszulki – wszystkie czerwone rzeczy zostały wykorzystane do stworzenia modowych stylizacji w kolorze miłości😊

Jednak w tym roku nie tylko  miłość, przyjaźń i sympatia do drugiego człowieka była tematem przewodnim walentynek. Ponieważ serce to nie tylko symbol miłości, ale również ważny organ
w naszym ciele, więc „Serce i Zdrowie”, oraz ratowanie życia było tematem zajęć w klasach.
Gościliśmy w szkole Panią Joannę Markieton-Mordarską, Ratowniczkę medyczną, która na spotkaniu
z dziećmi przypomniała najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zademonstrowała sposoby zachowania się w czasie wypadków i nagłych sytuacji wymagających wezwania służb ratunkowych. Uczniowie wykonali plakaty związane tematycznie  udzielaniem pierwszej pomocy – prace można zobaczyć na szkolnych korytarzach oraz w galerii zdjęć. Wszystkie dzieci z klas młodszych zaśpiewały również Pani Ratownik piosenkę „Numer 112”, ale udowodniły także, że  znają pozostałe ważne numery alarmowe:

997 POLICJA

998 STRAŻ POZARNA