Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ  

02-05-2021 0:00 Samorząd Szkoły


2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto  to zostało wprowadzone przez sejm w 2004 roku. Wybór daty 2 maja nie był przypadkowy.

Symboliczne znaczenie miał fakt, że właśnie 2 maja 1945 roku polska flaga zawieszona została przez  polskich żołnierzy na Reichstagu w Berlinie. 
Nie bez znaczenia był też fakt, że w latach PRL właśnie w tym dniu 2 maja zdejmowano po 1 maja – Święcie Pracy – flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu Święta Konstytucji 3 maja, które to święto władze komunistyczne zniosły. 

Święto to ma upowszechniać szacunek do polskie flagi, wzmacniać wiedzę o polskich symbolach narodowych, a także propagować postawy patriotyczne.

Jak obchodzimy Dzień Flagi? Przede wszystkim poprzez wywieszenie polskich barw narodowych na naszych domach w oknach i na balkonach.

 Tego samego dnia – 2 maja – przypada również drugie święto – Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

  
 "Polska i Ja" - Ojczyzna w oczach dzieci