Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Dzień kolorowej skarpetki nie do pary

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa.
 Data ta jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21 Chromosom. Aby zainteresować społeczeństwo sytuacją osób z tą wadą, tego dnia zakładamy
kolorowe skarpetki nie do pary.  W tym roku także uczniowie naszej szkoły wzięli udział w skarpetkowym wyzwaniu.

Ciekawostka:

Różne skarpetki stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma właśnie kształt skarpetki. Oznaczają one różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie, czyli wszystko to, co towarzyszy ludziom z trisomią-21 każdego dnia. Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa to swoisty apel wybrzmiewający, że ludzie z Zespołem Downa mimo swoich ograniczeń mogą uczyć się, pracować, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz wnieść wiele wartości do społeczności, w których żyją.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.