Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14-10-2023 21:10 Samorząd Szkoły


14 października 1773 roku w czasie trwania Sejmu Rozbiorowego – utworzono pierwszą w Polsce
i w Europie państwową instytucję oświatową.

'Cała Europa na odgłos tej ustawy oddawała sprawiedliwość mądrości, gorliwości Króla i Rzeczypospolitej, świadectwo, widząc, iż przez nią edukacja Polaków stała się częścią i sprawą rządu'.

Dziś, w rocznicę  250 - lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej nasi uczniowie przygotowali piękne przedstawienie, aby uczcić to wydarzenie.