Przejdź do treści Przejdź do menu

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25-11-2019 14:38 Samorząd Szkoły


Dzień Pluszowego Misia, jak co roku,  obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Być może nie każdy wie, że pluszowy miś to zabawka - symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się z naszą szkołą w obchody tego uroczego świeta. Niemal każdy z uczniów przechadzał sie korytarzami szkoły przytulając misia, pieska, czy inną maskotkę. Dla potwierdzenia jak bardzo lubimy swoje pluszaki, zorganizowalismy im sesję zdjęciową. Zdjęcia sprawiły wszystkim wiele radości i zabawy.