DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH 1-3

26-11-2023 16:32 Mały Samorząd Uczniowski

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole co roku w tym dniu wszystkie dzieci przynoszą ze sobą na lekcje swoje ulubione maskotki.

W języku angielskim pluszowy miś to Teddy Bear. Nazwa wzięła się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore'a Roosevelta, który w listopadzie 1902 został bohaterem komiksu w gazecie „Evening Star”. Historyjka opowiadała o tym, jak prezydent spotkał  na polowaniu przestraszonego niedźwiadka.

Dlaczego 25 listopada obchodzimy „urodziny” misiów?

Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia.
W 2002 roku pluszowy miś obchodził 100 lecie swoich urodzin i od tego czasu każdego roku końcem listopada pluszaki mają swoje święto.

Pluszowy miś to symbol miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa i niejednokrotnie wielu ważnych wspomnień.

Pluszowy miś kojarzy się z dzieciństwem, ciepłem i bezpieczeństwem. Prawie każde dziecko
ma swojego ulubionego pluszaczka. Często  są to nie tylko misie, ale różne zwierzątka, postacie
z bajek a nawet pluszowe owoce lub grzybki. Przytulenie się do takiej maskotki uspokaja i dodaje otuchy w trudnych chwilach.

A oto poczet sławnych misiów, które podbiły świat:

A jakie pluszaki pokochały dzieci z naszej szkoły? Małe i duże – niektóre misie wzrostem dorównały swoim właścicielom i jak widać na zamieszczonych w galerii zdjęciach zasiadły w szkolnych ławkach😊

Były zwierzątka, postacie z bajek, a przede wszystkim „prawdziwe” misie i to właśnie one wzbudzały największą chęć przytulania. Misie w tym dniu uczyły się i bawiły razem z uczniami.
Było wesoło i przytulankowo😊