Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Dzień żółty jak słońceGdy jesienne słonko świeci,

żółty kolor noszą dzieci

i o słonku piszą wiersze...

to jesieni dni są pierwsze.


 

23 września, gdy przychodzi jesień

dzieci przychodzą do szkoły ubrane w kolory słońca,

aby powitać radośnie nową porę roku.


Mały Samorząd UczniowskiSłonko wita mnie co dzień.

Że świecisz - to już wiem!

Promyczkami witasz nas,

A Tobie "cześć" - mówi nawet Mars.

W dzień świecisz, a w noc nie,

Każde dziecko to wie,

Gdy słonko nas nie smaży,

Nikt nie ma wesołej twarzy.

Twój żółty kolor jest błyszczący

A Ty jesteś gorący,  bardzo, bardzo gorący.

Czy będzie ciepło -  to słońce wróży !

Nie zmieszczę Cię Słońce w tym tekście,

 bo jesteś za duży :D

 

Bartek

 Inne teksty o Słońcu - kliknij tutajOto nasze "Słoneczka" z  klas 1-3:)