Przejdź do treści Przejdź do menu

Jesień w klasach drugich

JESIEŃ W KLASACH DRUGICH

„Kolorowa jesień”

Na bocianich skrzydłach odfrunęło lato,
przyszła do nas jesień, strojna i bogata.
W sadach dojrzewają soczyste owoce,
skropione deszczykiem, malowane słońcem.

Jesień, jesień, jesień kolorowa,
hojnie skarby swoje nam rozdaje,
jesień, jesień, jesień kolorowa,
płynie ponad krajem.

(fragment J.Koczanowska)

Kolorowa jesień zawitała nie tylko na pola, łąki, do sadów, ogrodów i lasów, ale również do naszej szkoły. W klasach drugich zapachniało jesiennymi owocami i warzywami. Jabłka, gruszki, śliwki, marchewki, ziemniaki, selery, pietruszki „rozsiadły się” wygodnie w jesiennych koszach a dzieci korzystając ze swej wyobraźni i dostępnych materiałów plastycznych uwieczniły ten widok w swoich pracach. Niektórzy uczniowie za pomocą pasteli przedstawiali całe koszyki owoców i warzyw ,
inni wybrali swoje ulubione i wyklejali ich kształty dowolnymi materiałami papierniczymi. Na kolejnych zajęciach dzieci wykorzystały przyniesione dary jesieni - wyczarowały magiczne stworki: ludki, zwierzątka, pojazdy oraz różne inne cudaki. Pomysłom nie było końca. Te piękne prace zostały wyeksponowane w klasowe galerii. Niestety warzywno – owocowe stworki, ze względu na swoje właściwości nie przetrwały zbyt długo i musiały trafić  tam gdzie ich miejsce czyli do zupek,
sałatek i surówek.

Nasza szkoła jest pięknie położona w centrum Cygańskiego Lasu. Wystarczy spojrzeć za okno,
by dostrzec urok jesiennych drzew. Widok ten spodobał się także uczniom klasy 2 b, którzy wykonali jesienne drzewa wykorzystując do tej pracy figurę doskonałą – koło. Powstały w ten sposób rozłożyste korony drzew, które każdy artysta wypełnił kolorami według swojej inwencji. Nie mogło również zabraknąć grzybów – borowików, maślaków i urodziwych muchomorów.
Autorami tych prac są uczniowie klasy 2a.

Wszystkie jesienne prace klasy 2a i 2b można zobaczyć w naszej galerii.
Zapraszamy
😊