Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

KLASY DRUGIE ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ ZIEMI Z DŻULKĄ "Dżulka zostaje ekoBBielszczaninem"

Aby odwiedzić kolejne ciekawe miejsce w Bielsku – Białej i nauczyć się czegoś nowego o tym,
jak być ekoBBielszczaninem nasi drugoklasiści nie musieli organizować dalekiej wycieczki. Wystarczyło tylko wyjść za szkolny ogród i odwiedzić „Klasę w krajobrazie”.Klasy 2a i 2b udały się na zwiedzanie „Klasy w krajobrazie”, aby świętować Dzień Ziemi, ale również, aby zobaczyć budkę meteorologiczną i poznać przyrządy służące do obserwacji i badania pogody. Wędrując po ścieżce ekologicznej dzieci dowiedziały się wielu nowych zagadnień przyrodniczo ekologicznych: jakie ssaki żyją w naszych lasach, jak dbać o ważne grupy organizmów – owady, ptaki, płazy i drzewa oraz co to takiego inwazyjne gatunki roślin i zwierząt.  W czasie lekcji na świeżym powietrzu uczniowie zaśpiewali piosenki dla Ziemi, a także mogli swobodnie poobserwować budząca się do wiosennego życia przyrodę.
Po powrocie do szkoły przyszedł czas na wykorzystanie wyobraźni i inwencji twórczej. Uczniowie klasy 2b
z przyniesionych niepotrzebnych rzeczy, które miały być wyrzucone do kosza na śmieci stworzyli niepowtarzalne prace „Coś z niczego”. Z pudełek po jajkach, kubkach, rolkach papierowych, zakrętkach itp. powstały zwierzątka, roboty, roślinki, pojazdy. Te ciekawe prace przez jakiś czas upiększą klasę i są przykładem, że wystarczy trochę pomysłu i szczypta umiejętności, aby powstało coś z niczego.Nasza Ziemia obchodzi swoje Święto 22 kwietnia. Z tej okazji drugoklasiści przygotowali życzenia i laurki.
Życzą Ziemi: kolorowych kwiatów, szczęśliwych owadów i czystych strumyków.