Przejdź do treści Przejdź do menu

Listopadowe atrakcje w klasach drugich

 

19 listopada br. klasa 2b wybrała sie do Muzeum do Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej mieszczącego sie w Starej Fabryce, na warsztaty "Tkanie w koło na wesoło"Dokładnie tydzień później, 26 listopada, ich śladem postanowiła iść także klasa 2a. W muzeum uczniowie mieli okazję usłyszeć historię zmian w bielskiej branży włókienniczej – od rewolucji przemysłowej do przemiany ustrojowej. Następnie wybrali sie na spacer po ekspozycji włókienniczej, czyli po starej, pełnowydziałowej fabryce oraz podziwiali różnorodne krosna.Dodatkową atrakcją była wystawa prac włokienniczych artystów z całej Europy. Naprawdę było co oglądać, ale największym zainteresowaniem cieszył się pełnowymiarowy koń wykonany z nici.

W części warsztatowej dzieci miały szansę nauki tkania na okrągłym krośnie i uzyskały  tytuł  Mistrzów Tkackich. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem, choć nie było tak łatwo, jak wyglądało. 
Ostatnim elementem wycieczki była półtoragodzinna zabawa w nowootwartym figloparku "Fikołk!". To było szaleństwo i super zabawa. Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni, uczniowie wrócili do Cygańskiego Lasu, gdzie oczekiwali ich rodzice.