Międzynarodowy Dzień Ptaków

04-04-2022 16:19 Profilaktyka

Pierwszego kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ptaków.

Święto to ustanowiono już w 1902 roku ma więc ono ponad stuletnią tradycję.

Z tej okazji wychowawcy świetlicy przeprowadzili z dziećmi serię pogadanek o ochronie wielu gatunków ptaków oraz wyświetlono filmy edukacyjne z których dzieci mogły się dowiedzieć
o zwyczajach niektórych ptaków, a także poznać jeszcze te nieznane sobie gatunki. Przypomnieliśmy uczniom również o tym , jak ważne jest dokarmianie ptasich przyjaciół, którzy pozostają z nami na zimę.

Uczniowie  w głosowaniu wybrali ulubionego według nich ptaka. Większość głosów padła na dzięcioła, a tuż za nim uplasowała się sójka. Resztę głosów podzieliły między sobą : wróbel, kos, sikorka, gołąb, kowalik, orzeł, sokół  oraz bardziej egotyczne : kolibry, papugi i flamingi.