Międzynarodowy Dzień Puzzli

Dnia 28 stycznia obchodziliśmy w klasach I-III  Międzynarodowy Dzień Puzzli. Celem tego dnia jest podkreślenie roli, jaką wszelkie łamigłówki pełnią w nauce i rozwoju każdego człowieka oraz zachęta do jak najczęstszego sięgania po przeróżne zadania i zagadki logiczne. Łamigłówki świetnie rozwijają koncentrację oraz stymulują obszary odpowiedzialne w umyśle za logiczne myślenie.

Puzzlowe rekordy

A czy wiecie, że rekord w układaniu największych puzzli padł w 24 września 2011 w Azji na uniwersytecie ekonomicznym w mieście Ho Hi Minh w Wietnamie? Uczestnicy ułożyli puzzle, które składały się z – uwaga! - aż 551 232 kawałków! O wymiarach 2,5 × 2,5 cm każdy, zajmując powierzchnię 14,85 × 23,20 m. Puzzle przedstawiały kwiat lotosu o sześciu płatkach. Ułożenie całych puzzli zajęło ekipie wolontariuszy 17 godzin. Czas ten nie jest tak spektakularny, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przy projekcie pracowało aż 1600 studentów.

Uczniowie z klas I-III ten dzień poświęcili na układanie różnego rodzaju puzzli.