Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Mistrz Tabliczki Mnożenia

17 listopada w naszej szkole  królowała Matematyka. Wielu uczniów przygotowało plakaty o tematyce matematycznej oraz  związane z tabliczką mnożenia. Najładniejsze prace udekorowały korytarz szkolny oraz gazetkę. Przygotowana została wystawa zbiorów matematycznych, książeczek
z zadaniami-łamigłówkami, rebusami, krzyżówkami, grami matematycznymi, układankami,
które przyciągnęły uwagę wielu uczniów i pozwoliło im w miło spędzić przerwę. Starsi uczniowie, którzy zostali EGZAMITORAMI Tabliczki Mnożenia pytali młodszych.
O tytuł EKSPERTA TM ubiegali  się chętni uczniowie od klas 3 do 8 odpowiadając na wskazane działania. Wielu uczniów by uświetnić ten dzień przyszło w stroju „matematycznym”.

Wszyscy uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w szkolnym konkursie o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. Na lekcjach  matematyki  rozwiązywane były łamigłówki i krzyżówki matematyczne. Uczniowie  w kilku klasach przygotowali swoje matematyczne konkursy oraz „matematyczne babeczki” co stanowiło dodatkową atrakcję i świetną naukę przez  zabawę.


Także trzecie klasy włączyły się w świętowanie Dnia Tabliczki Mnożenia. Na uczniów czekało mnóstwo zadań, łamigłówek, tabelek i rysunków. Wszystko to miało na celu wykazanie się jak najlepszą znajomością tabliczki mnożenia a w rezultacie wyłonienie Mistrza klasy trzeciej. 

Ukoronowaniem tego święta była wizyta koleżanek z szóstej klasy, które chętnych uczniów poddawały testowi z mnożenia. Każdy chętny uczeń otrzymał zestaw 5 działań na mnożenie i musiał udzielić szybkich i poprawnych odpowiedzi. Na szczęście każdy uzyskał tytuł Eksperta:)