Przejdź do treści Przejdź do menu

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

29-09-2018 18:37 Konkursy przedmiotowe

W czwartek 28 i 29 września 2018 r. w naszej szkole miały miejsce obchody "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia". Z tej okazji na sali gimnastycznej zostały zorganizowane "Matematyczne Zawody" dla klas czwartych i piątych, a przedstawiciele tych klas brali udział w trzech konkurencjach matematycznych. Pierwszą z nich było układanie tangramu na czas - trzyosobowe drużyny miały za zadanie odwzorować, za pomocą elementów układanki, obrazek identyczny jak na ilustracji, którą otrzymała grupa. Konkurencja okazała się trudniejsza niż się spodziewaliśmy, ponieważ żadna grupa nie ułożyła układanki w całości. Drugim zadaniem było rozwiązywanie matematycznej krzyżówki. Wszystkie grupy zdążyły bezbłędnie rozwiązać poszczególne działania. Ostatnią konkurencją, która wzbudziła najwięcej emocji był "Matematyczny sprint". Uczniowie parami wskazywali wynik działania na planszy, na której w przypadkowej kolejności umieszczone były wyniki działań z tabliczki mnożenia. Osoba, która jako pierwsza wskazała poprawny wynik pozostała w grze. Finał tej konkurencji rozegrał się między uczniami klas 4b i 4c, a zwycięzcą sprintu został Janek z klasy 4b. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas 4-5 zwycięzcami zostały:

kl 4b - I miejsce

kl 4c i kl 5c - II miejsce

kl 5b - III miejsce

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy organizatorom - naszym matematykom.