Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Od rzemiosła do przemysłu – drukowanie tkanin


Dnia 10 maja klasa 6a wybrała się na wycieczkę szkolną 
do Domu Tkacza – czyli zewnętrznej ekspozycji Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.
Zapoznaliśmy się z historią bielskiego sukiennictwa ze szczególnym uwzględnieniem warsztatu tkackiego i sposobów zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej zawodu tkacza.
Największą atrakcją była możliwość własnoręcznego rozprowadzenia wałkiem farby na klocku drukarskim a następnie samodzielne odbicie wzoru na płótnie. 

Na fotorelacje zapraszamy do galerii...