Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Pasowanie na czytelnika

01-02-2022 18:12 Samorząd Szkoły

Każdego roku w naszej szkole uczniowie klas pierwszych przychodzą po raz pierwszy do biblioteki szkolnej.

17.01.2022r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy 1B i 20.01.2022r. uczniów klasy 1A.  Dla pierwszoklasistów był to ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek i wypożyczyli pierwszą książeczkę. Pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki
w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. W skład prezentowego pakietu weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni,
czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.