Projekt Akademia Dobrej Energii Junior- klasa 2a

Akademia Dobrej Energii Junior to projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas drugich
i trzecich. Jego celem jest zadbanie o edukację dzieci - pokazuje, jak troszczyć się o zdrową głowę, zdrowe ciało i zdrowe relacje. Pomaga im w wymagającym okresie przemian emocjonalno-rozwojowych, w tym w rozpoczęciu kolejnego etapu edukacji. Program wpisuje się w wytyczne podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej z rozszerzeniem o ciekawostki poszerzające horyzonty uczniów.

W ramach projektu uczniowie klasy 2a przez cały tydzień uczyli się, jak prawidłowo się odżywiać. Dowiedzieli się, że zdrowa dieta to taki sposób odżywiania, który ma pomóc utrzymać nasz organizm w jak najlepszej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Aby to osiągnąć, wprowadza się do posiłków określone rodzaje pożywienia oraz ogranicza się jedzenie niektórych rodzajów produktów. Podsumowaniem zajęć było wykonanie warzywno-owocowych kukiełek oraz sałatki owocowej.