Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Przedwiośnie w świetlicy szkolnej

Przedwiośnie - okres na styku zimy i wiosny.
Ziemia dopiero rozmarza, częściej panują dodatnie temperatury powietrza, przyroda budzi się do życia.
Przedwiośnie zaczyna się zazwyczaj w lutym lub marcu i trwa do początku kwietnia.


                              "Na krótko niebo błysnęło słonkiem
                               I znów się skryło w mgły…
                               Chwila za chwilą, dzionek za dzionkiem
                               Płyną, jak ciche łzy.
                               Błękity chcą już rozbrzmieć skowronkiem,
                               Serce ku wiośnie drży…
                               Na krótko niebo błysnęło słonkiem
                               I znów się skryło w mgły”.

                               Kazimierz Gliński - „Przedwiośnie”

U nas na świetlicy szkolnej przedwiośnie już trwa...