Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

RAZEM NA ŚWIĘTAMinisterstwo Edukacji Narodowej zaprosiło wszystkie szkoły do udziału w akcji "Razem na Święta". Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych.

Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki z życzeniami świątecznymi. Samorząd Uczniowski wrzucał te kartki do skrzynek pocztowych sąsiadom, osobom samotnym, kombatantom oraz instytucjom, które współpracują z naszą szkołą.


                               Opiekun Samorządu Uczniowskiego Sylwia Dubiel

Trzecioklasiści i drugoklasiści wzięli udział w podobnej akcji, zorganizowanej przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, o nazwie "List dla Seniora".  Uczniowie napisali wspaniałe listy adresowane do starszych osób, mieszkających w Domach Pomocy Społecznej na terenie miasta.Chcieli podzielić się z Babciami i Dziadkami, którzy nie mają własnych wnuków, swoimi zainteresowaniami, talentami a także złożyć życzenia wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. Do listow dzieci dołączyły piękne prace plastyczne lub wierszyki.

Chodziło o to, aby przekazać starszym osobom odrobinę wsparcia, zainteresowania i radości a jednocześnie uwrażliwiać młode pokolenie na potrzeby innych ludzi.

Ogromne podziękowania należą się Rodzicom tych dzieci, którzy listy swoich pociech wrzucili do specjalnej skrzynki przy Urzędzie Miejskim.
                                   Dziękujemy za pomoc. 

                                   Mały Samorząd Uczniowski