Światowy Dzień Miast

16-11-2022 20:24 Konkursy przedmiotowe

W nawiązaniu do Światowego Dnia Miast przypadającego na 31 października w naszej szkole odbyła się  II edycja Szkolnego Turnieju  Wiedzy o Miastach.
Turniej ten odbył się 28 października.

Aby wygrać turniej uczestnicy musieli wykazać się dobrą pamięcią i spostrzegawczością.

Uczniowie oglądając slajdy mieli za zadanie wskazać nazwę miasta w oparciu o charakterystyczne miejsce lub znany dla wielu ciekawy zabytek.  Ostatnią częścią  testu wiedzy było wskazanie miasta
na podstawie charakterystycznego dla tego miasta produktu spożywczego. Pojawiły się m.in. napoje , batoniki , czekolady, paluszki, pierniki , ciastka.

Po podsumowaniu punktów okazało się , że walka o 'prymat' była zacięta, o czym świadczyły miejsca ex aequo.

Ostateczna kolejność turnieju:

1 miejsce ex aequo Malwina Wyrwicz  kl. 6 a  oraz Karolina Kosibor  kl. 8 c

3  miejsce ex aequo Zofia Moskal kl. 5 b oraz Maria Adamska kl. 6 b

Tak jak  w ubiegłym roku serdecznie gratulujemy wszystkim  laureatom konkursu.
A pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i duże zaangażowanie.

Zespół  wychowawców świetlicy