Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki

W dniu dzisiejszym 26 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki.
Z tej okazji na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, które rozwijają logiczne myślenie. Na długich przerwach można było zagrać w gry karciane oraz spróbować złożyć składanki matematyczne.


  Także klasy młodsze spróbowały swoich sił podczas rozwiązywania różnorakich łamigłówek,
i matematycznych i słownych. Ćwiczyły swoje umiejętności logicznego myślenia, refleksu i kojarzenia poprzez rozwiązywanie labiryntów, zagadek, rebusów i sudoku. Zmierzyły się także w klasowych rozgrywkach popularnej gry „Kółko i krzyżyk”.  Nie było łatwo, a zadania wywołały sporo emocji, śmiechu, a nawet trochę złości. Ale przecież nie zawsze można wygrywać, a przegrywać
też trzeba się nauczyć.