IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

04-10-2019 14:50 Samorząd Szkoły

4 października 2019 w naszej szkole miały miejsce obchody IX Światowego DniaTabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli zawsze mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, dlatego też na przerwach po korytarzach spacerował „tabliczkowy patrol” – składający się głównie z uczniów klas 5. Patrol sprawdzał wiedzę w zakresie tabliczki mnożenia, za udzielenie pięciu poprawnych odpowiedzi uczniowie otrzymywali odznakę „eksperta tabliczki mnożenia”, za którą można było otrzymać certyfikat potwierdzający udział w akcji.

Akcja została poprzedzona kampanią reklamową, polegającą na rozwieszeniu plakatów i poinformowaniu uczniów o organizowanych obchodach podczas apelu samorządu uczniowskiego.