Światowy Dzień Wody

24-03-2022 19:54 Profilaktyka

22 marca to dzień w którym obchodzimy Światowy Dzień Wody.

Zespół świetlicowy wraz z dziećmi postanowił zaakcentować ten dzień w swoich działaniach opiekuńczo- wychowawczych. Przy potoku płynącym obok szkoły odbyła się z dziećmi pogadanka
o potrzebie szanowania i oszczędzania wody. Ponadto wychowawcy zorganizowali ,,Cykliczny konkurs spontaniczny” czyli wzięły w nim  udział ochotniczo dzieci przebywające aktualnie na świetlicy,
a na proste pytania o nazwy rzek i jezior w Polsce odpowiadały bez wcześniejszego przygotowania.
Konkurs ten zdominowali uczniowie klasy 3a. Największą ilość punktów zdobył Mikołaj Pałyga
a drugim miejscem podzieliły się ex aequo : Julia Batkowska oraz Klaudia Hawryłeczko. Ponadto została przygotowana specjalna plansza  na której dzieci rozegrały wiele rund w ,,wodne warcaby”.  Wkrótce odbędą się także różne doświadczenia z wodą.

Za aktywny udział w tym ważnym Dniu Zespół Wychowawców Świetlicy składa dzieciom serdeczne podziękowania.