Święto bajek w klasach młodszych

06-11-2023 16:36 Mały Samorząd Uczniowski

5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a,  jak co roku, przypada Międzynarodowy Dzień Postaci
z Bajek.

To właśnie Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci mają swoje święto.
W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.

W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez wspólny bajkowy seans z własnymi dziećmi.

Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne.
To dobra okazja, by zachęcać wszystkich do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy.

W klasach młodszych nie tylko rozmawialiśmy o swoich ulubionych postaciach bajkowych, ale także obejrzeliśmy kilka ulubionych bajek a także narysowaliśmy i opisaliśmy swoich ulubieńców
i na papierze i w programie PAINT.

To był naprawdę sympatyczny dzień.