Święto Liczby Pi

Święto Liczby Pi to wydarzenie popularyzatorskie, którego data dyktowana jest przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14…
Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych
i technicznych.

W naszej szkole z tej okazji cały tydzień był pod hasłem Święta Matematyki w związku z tym odbyła się audycja w czasie, której została przybliżona uczniom historia Liczby Pi oraz ciekawostki
i zastosowanie jej w sytuacjach praktycznych. Każda klasa wzięła udział w klasowych konkursach matematycznych – uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, układanki, łamigłówki japońskie, krzyżówki liczbowe, krzyżówki matematyczne i inne logiczne zadania.
Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Liczba Pi jest wyjątkowa,

bo jest prawie nieskończona,

w jej dzień wszyscy ją znają,

i na stojąco liczbę Pi śpiewają!

Nataniel 5b

LICZBA „PI”

W dzień 3,1,4,1,5,9,3

Ma swe święto liczba „pi”.

Teraz sam odpowiedz mi

czym dla Ciebie jest ta „pi”?

To nie liczba jest liryczna

Ale stała matematyczna.

Wyjaśniłem właśnie Ci,

Czym jest owa liczba „pi”.

Bartosz Kl. 5b

3.Jej

1.i

4.moja

1.i

5.twoja

9.wspaniała

2.to

6.liczba

5.nasza

3.3,14

5.każdy

8.uwielbia

9.zapisywać

7.dłuższą

9.3,14159265

Wojtek 5b

Chętni uczniowie mogli wziąć udział najpierw w klasowym, a zwycięzcy w Szkolnym Konkursie o tytuł „Mistrza Liczby Pi” – czyli kto zapamięta jak największą ilość cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.
A oto finaliści i zwycięzcy:

Finaliści konkursu o tytuł
„Mistrza Liczby Pi”: